Akcija prikupljanja humantarne pomoći otpočeta je i na Univerzitetu Metropolitan

20.05.2014.

Elementarna nepogoda koja je pogodila našu zemlju pokrenula je celokupno stanovništvo. U ranim jutarnjim časovima na Univerzitetu Metropolitan sastao se Studentski parlament i predstavnici službi Univerziteta kada su sastavili plan aktivnosti radi prikupljanja pomoći koja je neophodna ugroženom stanovništvu. Današnja prva aktivnost završila se uspešno. Reč je o prikupljanju vode i hrane kao odgovora na hitan apel Privredne komore Beograda radi zadovoljavanja potreba ugroženih stanovnika i pripadnika Vojske Republike Srbije i Ministarstva unutrašnjih poslova u hotelu „Obrenovac“. Prikupljenu količinu predstavnici Univerziteta i Studentskog parlamenta dostavili su u hotel „Obrenovac“ danas u 16 časova.

Svesni da je najviše potrebna potrošna roba, današnja akcija početak je humanitarnih aktivnosti. U centru Univerziteta na Dorćolu, biće otvorena kancelarija u kojoj će se skupljati pomoć u vidu flaširane vode, sredstva za dezinfekciju i ličnu higijenu, kao i konzervirana hrana i odeća.

Želimo da pohvalimo naše studente koji su doprineli današnjoj akciji za hotel „Obrenovac“ i to u kratkom vremenskom periodu, kao i one koji vredno pomažu od početka vanrednog stanja u centrima u Beogradu.