Ana Bovan, dekan Fakulteta za menadžment predstavila je Srbiju na kongresu evropskih lobista

12.05.2016.

Na godišnjem kongresu Konfederacije nacionalnih udruženja lobista Evrope PACE, koji je 6. i 7. maja održan u Bukureštu, Srbiju je predstavila Dekan našeg Fakulteta za menadžment dr Ana Bovan. Glavne teme su bile posvećene regulativi lobiranja u nacionalnim zakonodavstvima, transparentnosti i etici u lobiranju. Formiran je zajednički stav u odnosu na dijalog sa Evropskom komisijom, Savetom Evrope, OECD i Transpaerncy International. Profesorka Bovan je predstavila stavove koje stručnjaci i regulatori u Srbiji zastupaju, u okviru Društva lobista Srbije, i šire. Osim toga je pohvalila naš fakultet koji ima predmet PREGOVARANJE I LOBIRANJE na Master programu za koji interesovanje ubrzano raste. Dr Bovan već godinam učestvuje u radu Konfederacije i na prethodnim godišnjim kongresima u Parizu, Berlinu i Beču stekla je status glavnog akademskog eksperta.

ana-bovan-univerzitet-metropolitan-02