Dekanka Fakulteta za menadžment prof. dr Ana Bovan govorila je na “Biznis forumu juga Srbije”

24.06.2016.

Prof. dr Ana Bovan, predsednik CEDEF i dekanka Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan, govorila je na “Biznis forumu juga Srbije” na temu Perspektive i izazovi razvoja juga Srbije.

“Biznis forum juga Srbije”, koji se održao u Nišu, 23. i 24. juna 2016. godine prilika je da  iskustva i mišljenja o potencijalima za razvoj juga Srbije razmeni oko 200 predstavnika finansijskih institucija, ambasada, kompanija, univerziteta, razvojnih organizacija, poslovnih udruženja i medija iz zemlje i inostranstva.

Organizator foruma,Centralno-evropski forum za razvoj (CEDEF), navodi da je “Biznis forum juga Srbije” novi investiciono-razvojni program koji podstiče investicije u centralnu i južnu Srbiju, jer taj region poseduje veliki potencijal u prirodnim, ali i ljudskim reursima.

Organizator napominje i da jug Srbije ima puno prostora za razvoj u oblastima infrastrukture, putnih i telekomunikacionih koridora, slobodnih zona, s obzirom na blizinu međunarodnih granica sa Crnom Gorom, Albanijom, Makedonijom i Bugarskom.

Kapaciteti juga Srbije su i u oblasti proizvodnje i prerade hrane i stočarstva, posebno organske proizvodnje, ali i u oblasti energetike i vodna industrije koje definiše kao „nepresušan izvor“ projekata za koje postoji interesovanje Italije, Austrije, Nemačke, Slovačke, Norveške, Bugarske, Češke, Francuske i Velike Britanije.