Dekanka Fakulteta za menadžment, Univerziteta Metropolitan prof. dr Ana Bovan na temu održivog razvoja i povezivanja regiona u Magazinu SENATE

10.06.2016.

Prof. dr Ana Bovan, predsednica CEDEF-a i dekanka Fakulteta za menadžment, Univerziteta Metropolitan dala je ekskluzivni intervju za šesti broj Magazina SENATE na temu održivi razvoj i povezivanje regiona, kao osnove platforme koje Centralno-evropski forum za razvoj CEDEF više decenija razvija kroz brojne međunarodne programe u Srbiji i regionu.

Prof. dr Ana Bovan, kao najvažniji rezultat istakla je aktivnu saradnju između gradova, opština i međunarodnih kompanija i investitora. U programu koji spaja investicionu zajednicu i opštine i gradove Srbije “Lideri održivog razvoja” – CEDEF je sačinio bazu od skoro 1.000 aktivnih projekata na lokalnom nivou, iz različitih oblasti, poput energetike, energetske efikasnosti, obnovljivih izvora energije, saobraćaja i infrastrukture, agribiznisa, javne rasvete. Kao oblasti koje su pogodne za investicije, profesorka Bovan za Magazin Senate navodi upravo  one u kojima je presudno obezbediti najefektivniji način za rešavanje najbitnijih komunalnih i infrastrukturnih problema i ističe da lokalne zajednice i njihova rukovodstva intenzivno rade na privlačenju investicija i više ne čekaju da to za njih uradi neko drugi.

Kompletan intervju možete pogledati ovde.