Dodela nagrada pobednicima na takmičenju za najbolju mobilnu aplikaciju

26.06.2014.

U okviru takmičenja „Met mobile challenge“ organizovanog u februaru i martu 2014. godine u saradnji sa Microsoftom uSrbiji, učenici srednjih škola imali su zadatak da kreiraju mobilnu aplikaciju na Windows Phone platformi koristeći Visual App Studio. Za najbolje plasiranu aplikaciju na Windows Store-u takmičare očekuju vredne nagrade. Pobendički tim iz Niša aplikacijom „Catch code“ uspešno se plasirao na prvo mesto. Od strane Metropolitan univerziteta takmičari su kao nagradu dobili punu stipendiju za četvorogodišnje školovanje na Fakultetu informacionih tehnologija, dok od strane Microsoftadobijaju četiri telefona marke Nokia Lumia. Učenici Tehničke škole „15.maj“ iz Prokuplja sa aplikacijom „Catch code“, Milena Stojanović, Darko Kostić, Aleksandar Vukašinović i Zoran Kuštrimović su uz pomoć programerskih osnova napravili aplikaciju za kodiranje poruka za Windows 8 Phone, koji nema mogućnost zaključavanja poruka. Nagrade najboljima biće dodeljene u prostorijama Microsofta u Beogradu, u ponedeljak 30. juna.