Edukativna izložba studenata Univerziteta Metropolitan

20.10.2016.

DRESS ME UP BY PAPER

Izložba „Dress Me Up by Paper“ studenata završne godine Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, smer Modni dizajn, biće postavljena u TC Ušće od 22. do 25. oktobra 2016. godine.

Kreativni i istraživački radovi studenata u klasi profesorke Ane Vasiljević Čelar sumirani su kroz 12 odevnih formi od papira, a jedan od ciljeva projekta je podizanje nivoa svesti savremenog čoveka o mogućnostima korišćenja različitih vrsta reciklažnih materijala, sa naglaskom na papir.

Eksperimentisanjem sa različitim vrstama papira kao i stvaranjem interesantnih tekstura i efektnih formi prikazanih kroz savremeni način izražavanja oblikovana je jedinstvena izložbena celina. Kao izraz svoje inspiracije mladi talentovani autori odabrali su kako skulpturalne tako i teksturalne forme, čime su omogućili karakteristikama papira da oponašaju tekstil.