Gostovanje Boba Živkovića na Univerzitetu Metropolitan

15.04.2016.

Naši studenti su imali priliku da u četvrtak 14. aprila prisustvuju predavanju poznatog ilustratora Dobrosava Boba Živkovića koji je sa njima podelio svoje dugogodišnje iskustvo i time ih inspirisao za dalji rad i napredak u bavljenju ovom formom umetnosti. Pored naših studenata, gostujućem predavanju prisustvovali su i profesori Fakulteta digitalnih umetnosti kao i svi oni koji su bili zainteresovani za ovo predavanje.

Bob Živković je sa studentima diskutovao o svemu onome što je neophodno u procesu rešavanja ilustratorskih problema i dobili su praktične savete na koji način je potrebno povezati karakter ilustracije sa izborom medija u kome će ilustracija biti realizovana.

Bogato iskustvo Boba Živkovića koji je radio u svim velikim izdavačkim kućama u Srbiji (Dečje novine, Draganić, Laguna, Prosveta, Zavod za udžbenike i nastavna sredstva, Svet igračaka L, Alnari, Narodna knjiga-Alfa, Odiseja, Platon, Zepter), i iskustvo u radu za Kreativni centar – najvećeg izdavača knjiga za decu u zemlji i region uticalo je na trajanje diskusije sa studentima ove oblasti i uspešnost samog gostovanja.

Fotografije sa događaja možete naći ovde.