Gostujuće predavanje Boba Živkovića na Univerzitetu Metropolitan

12.04.2016.

U četvrtak 14. aprila u 17h na Univerzitetu Metropolitan održaće se otvoreno gostujuće predavanje Dobrosava Boba Živkovića, najpoznatijeg ilustratora u Srbiji!

Ne propustite priliku da saznate sve ono što je neophodno u procesu rešavanja ilustratorskih problema i saznajte na koji način povezati karakter ilustracije sa izborom adekvatnog medija u kome će ilustracija biti realizovana!

Dobrosav Bob Živković je radio u svim velikim izdavačkim kućama u Srbiji (Dečje novine, Draganić, Laguna, Prosveta, Zavod za udžbenike i nastavna sredstva, Svet igračaka L, Alnari, Narodna knjiga-Alfa, Odiseja, Platon, Zepter), ali najvažniji i najplodniji deo njegovog rada je vezan za Kreativni centar – najvećeg izdavača knjiga za decu u zemlji i regionu.

Tokom dvadeset godina rada za ovog izdavača, usepva da uspešno ilustruje više od stotinu knjiga, koje su prevedene na preko 40 jezika. Pored navedenog, naš gostujući predavač bio je umetnički direktor i glavni ilustrator u agenciji Saatchi & Saatchi u Beogradu i Sloveniji, nakon čega nastavlja da radi u advertajzingu kao slobodni ilustrator.

Jedna od njegovih najuspešnijih reklamnih kampanja urađena je za Beogradski zoološki vrt, kampanja – Vrt dobre nade je upravo delo Boba Živkovića. Još uvek je prisutan u većini srpskih medija. U toku svoje karijere učestvovao je u radu brojnih humanitarnih, vladinih i nevladnih organizacija čiji je cilj poboljšanje života mladih i pružanje pomoći deci kojoj je ona neophodna.

Pored studenata Fakulteta digitalnih umetnosti, pozivamo i sve vas zainteresovane za ovu oblast da ne propustite priliku i prisustvujete osvrtu na Bobovu dugogodišnju karijeru i saznate više o ilustracijama koje su vremenom postale zaštitni znak dečijih knjiga, knjiga iz kojih se uči, saznaje, smeje i odrasta.

Ulaz je slobodan. Potrebno je samo da putem jednostavne forme ispod potvrdite svoj dolazak.

Vidimo se u četvrtak 14. aprila u 17h, dobrodošli ste!