Gostujuće predavanje kompanije Arbor Labs na Fakultetu informacionih tehnologija, Univerziteta Metropolitan

24.05.2016.

Na Univerzitetu Metropolitan će se u četvrtak, 26.05.2016 sa početkom u 14:00 časova u učionici U1, održati otvoreno gostujuće predavanje predstavnika softverske kompanije Arbor Labs-a.

Arbor Labs predstavlja inženjerski tim međunarodne Ed-Tech kompanije Arbor Education Partners čije je sedište u Londonu. Osim londonske i beogradske kancelarije, kompanija ima i svoj korisnički centar na Malti. Arbor je osnovan 2011. godine kao start-up dvojice osnivača – Emilea Axelrada i Jamesa Weatherilla.

Gostujuće predavanje će održati Andrej Luneski i Vladimir Cvejanović, a teme diskusije će biti prednosti i izazovi uvođenja SCRUM-a u internacionalnu softversku kompaniju, kao i povezanost SCRUM-a sa principima objektno-orijentisanog softverskog inženjerstva.

Od objave Agilnog manifesta, početkom 2001, agilne metodologije izrade softvera su dobile veliku popularnost i postale opšte prihvaćena metodologija izrade softvera i organizacija timova. “People-over-process” i adaptabilnost (agilnost) su jedne od glavnih karakteristika koje su doprinele uspehu agilnih metodologija u trenutnom svetu preduzetništva i brzih promena. SCRUM je najpopularniji predstavnik agilnih metodologija i najkorišćeniji u industriji, zbog njegove fleksibilnosti i jednostvanosti. Andrej Luneski i Vladimir Cvejanović će diskutovati o prednostima i izazovima uvodjenja SCRUM-a u internacionalnu softversku kompaniju, kao i povezanost SCRUM-a sa principima objektno-orijentisanog softverskog inženjerstva.

Andrej Luneski je Head of Arbor Labs, R&D kancelarije u sastavu kompanije Arbor Education. U svojoj karijeri je radio kao istraživač i koordinator mnogobrojnih internacionalnih projekata o tehnološkim inovacijama u oblasti zdravstva, edukacije i pomoći osabama sa posebnim potrebama. Takođe je radio kao asistent i predavač na univerzitetima u Grčkoj i Makedoniji, kao i na Univerzitetu Metropolitan, na predmetima Interakcija čovek-računar, Izrada softvera i Upravljanje IT projektima.

Vladimir Cvejanović je tehnički direktor i osnivač Arbor Labs-a i glavni arhitekta Arborovog MIS rešenja. Vladimir je iskusan sistemki arhitekta, enterprise softverski inženjer i preduzetnik. U svojoj dugoj karijeri je radio na velikim softverskim enterprise projektima za seizmička istraživanja i mapiranja, CRM, data warehouse, sistemima za upravljanje podacima kao i sistemima za integraciju i analizu podataka. Pre nego sto se vratio u Srbiju, radio je u Teksasu, Australiji i UK.

Predavanje će biti otvoreno za sve zainteresovane posetioce.

Vidimo se u četvrtak u 14h!