ISWIB festival i radionice 2015

13.07.2015.
Ove nedelje se u prostorijama Univerziteta Metropolitan održavaju radionice u okviru Svetskog omladinskog talasa (International Student Week In Belgrade).

Svetski omladinski talas (SOT) je neprofitno i nevladino udruženje mladih sa sedištem u Beogradu čiji je najaktivniji projekat ISWIB, koji se organizuje uz podršku Ministarstva omladine i sporta, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Kancelarije za mlade Grada Beograda ISWIB festival po tradiciji organizuju mladi ljudi koji su uključeni u društveni aktivizam i svojim angažovanjem utiču na stvaranje edukativnog, kulturološkog i zabavnog festivala koji okuplja veliki broj studenata širom sveta.

Univerzitet Metropolitan je prepoznao važnost jednog ovakvog projekta i ustupio prostorije za održavanje radionica, tokom trajanja ovog projekta.
Glavni deo edukativnog programa predstavljade 10 interaktivnih radionica.

Radeći sa svojim kolegama studentima iz svih krajeva sveta, učesnici će kroz zajednički rad na različite načine obrađivati ovogodišnji moto festivala „UNWRAP„.
Edukativni deo festivala, pored radionica  (It, foto, case study, video, diskusija, craft and art, strip), obuhvata i Dan debatnih igara koji predstavlja skup diskusija, debata i otvorenih rasprava.

Kao jedan od partnera, Univerzitet Metropolitan je pozvan na „Sajam država“ na kojem će učestvovati veliki broj mladih i studenata, na kom će Univerzitet imati prilike da prezentuje studijske programe na osnovnim, master i doktorskim studijama kao i profesionalne kurseve sa Proakademije.