Izložba ilustracija studenata univerziteta Metropolitan ILUSTART01

23.05.2016.

Pozivamo sve zainteresovane da u utorak 24. maja u 19h dođu na svečano otvaranje izložbe ilustracija “Ilustart 01” studenata Fakulteta digitalnih umetnosti, Univerziteta Metropolitan, koje će se održati u Kafe Klubu “Glasnik” u Ulici Kneza Miloša 16.

Ilustracija je u savremenom svetu komunikacija proširila i produbila svoj značaj, kako po svojoj prvobitnoj funkciji dopune teksta ona se i estetski obogaćuje, tematski proširuje, a tehnički i tehnološki sve više primenjuje. Iako ostaje u domenu savremenog grafičkog dizajna, ilustracija uspešno opstaje na granici slobodne umetnosti kao sugestivna, lična, autentična ili ekspresivna forma dok sa druge strane ona lako i jasno komunicira u svim oblastima savremene vizuelne komunikacije kroz udžbenike, slikovnice, časopise, web stranice, ambalaže,  prodajne izloge, modni aksesoar…

Studentsko kreativno predstavljanje kroz ilustraciju pruža nam jasan presek želja, motiva, inspiracija i mogućnosti na koji način doživljavaju određenu misao, temu ili simbol. Svaki crtež studenta otkriva neki sasvim lični svet proživljenog čulnog iskustva, onog što se dešava oko njega i u njemu samom. Taj vizuelni rečnik je negde lirski, suptilan negde komičan i groteskan, a neretko je i zastrašujući. Sve te slike simbolizuju naše doba koje je veoma složeno i slojevito. Ilustracija je ta koja u grafičkom dizjanu pruža savršen spoj predstavljanja ličnog i sugestivnog sa javnim i komercijalnim. Ona nam otvara jedan subjektivan svet i pomaže nam da otkrijemo neki naš koji je kompatibilan ili sasvim drugačiji od predstavljenog.

Vidimo se u utorak u 19h!