Izložba master studenata na Mikser festivalu

27.05.2014.

Madlena Domazet, Milan Ličina, Marija Ličina i Stefan Ćirić master studenti Univerziteta Metropolitan na studijskom programu Dizajn novih medija izložiće svoje radove na Mikser festivalu galeriji Štab, kod brankovog mosta, koji će se održati od 05. do 08. juna u već prepoznatljivom ambijentu Savamale u Beogradu. Izložba je interaktivna instlacija nazvana „The key to Transformation“. Na samoj izložbi posetioci će moći da vide suklpturu koja se pojavljuje u dva konteksta i to u izložbenom i u interaktivnom. Tokom dnevnog i poslepodnevnog dela, posetioci izložbe će moći da uživaju u interaktivnom delu instalacije koja koristi živi snimak posetioca, transformiše ga u realnom vremenu i tako stavlja u kontekst transformacije koja se projektuje po površini skulture dajući mu višedimenzionalnost, dok će tokom večernjeg programa biti prikazano projektovanje animacija koje su konceptualno vezane za istraživanje transformacije, geometrije i apstraktnih formi.

„Izlaganje master apsolvenata interaktivne 3D projekcije, koja se prilagođava vremenu, pomoću kombinovanja više medija radi stvaranja posebnog doživljaja kod posmatrača“ navela je Madlena Domazet, autor i vođa projekta.

Tokom izložbe pomenuti master studenti održaće radionicu 6. juna sa početkom u 16 časova, kojoj će moći da prisustvuju svi koje zanima ova moderna oblast iz sveta dizajna.

Pozivamo Vas da posetite Mikser festival i osetite taj obećavani posebni doživaljaj koji će izazvati postavka naših studenata.