Kakav je put do uspešne karijere sportskog menadžera

14.10.2015.

Oblast menadžmenta se dosta razvija i napreduje. Neki od glavnih ciljeva ove oblasti jesu ti da nauče zainteresovanu populaciju o tome kako treba da posluje, šta je ono što mora da primenjuje kako bi posao uspešno bio vođen i obavljen, kao i kako postati lider na tržištu. Upravo ove svoje glavne ciljeve usmeruje i povezuje sa drugim, brojnim oblastima. Bilo koji poslovi današnjice koji se obavljaju, mnogo zavise od načina poslovanja, odnosno od menadžerskih veština koje se koriste u obavljanju poslova. Jedna od novijih oblasti u sklopu menadžmenta je oblast koja se bavi razvojem menadžmenta i to u oblasti sporta.

Menadžment u sportu je oblast obrazovanja koja se bavi poslovnim apektima u sportu. Biznis u sportu je prisutan ne samo u profesionalnom sportu, već i sportu u školama i na univerzitetima, sportskoj rekreaciji, sportskom marketingu, organizaciji sportskih događaja, u upravljanju sportskim objektima, kao i u upravljanju sportskim organizacijama.

Izučavanjem oblasti menadžmenta u sportu, diplomirani stručnjaci osposobljeni su da rade na različitim poslovima koji su povezani sa sportskom industrijom, kao i da:

• upravljaju sportskim objektima
  • organizuju sportske događaje i takmičenje
  • znaju da finansiraju sportske organizacije
  • obavljaju biznis u sportu i da obavljaju poslovanje sportskih organizacija
  • sprovode marketing u sportu
  • upravljaju sportskim organizacijama i profesionalnim klubovima
  • upravljaju rekreacionim centrima i fitnes centrima
  • znaju da organizuju sport u obrazovnim ustanovama

S obzirom na to da sport postaje sve važniji u životima mladih, pa tako i starijih lica, upravljanje poslovanjem u ovoj oblasti postaje sve značajnije, pa se i sama vrednost ovakvog poslovanja iz godine u godinu sve više uvažava. Stoga je i potražnja za menadžerima u oblasti sporta sve masovnija.