Kreativni dan u čast Nadežde Petrović

23.11.2015.

Studenti Univerziteta Metropolitan, sa odseka za Grafički dizajn, još jednom su dali svoj doprinos umetničkim akcijama grada Niša. U organizaciji Kupina bioskopa, 19. novembra, održan je kreativni dan u čast Nadežde Petrović gde su naši studenti izrazili svoju likovnost na nešto drugačiji način od dosadašnjih.

Sada su uveli nove tehnike u cilju prikazivanja svog pogleda na ovu akciju. Dok su se neki bavili ispisivanjem kaligrafije na velikim formatima, krokijima i kolažiranjem, preostali su, zajedno sa prolaznicima kreirali mala umetnička dela. Cilj ove akcije bio je da se, uključi što veći broj građana Niša i tako napravi eksperiment koji ne isključuje nijednog pojedinca, bez obzira na njegovo poznavanje umetnosti.

Univerzitet Metropolitan je ovom akcijom još jednom pokazao svoju volju za podrškom što većeg broja akcija koje imaju za cilj promovisanje umetnosti i buđenje svesti građana o njenom značaju.