Milan Mihajlović, profesor Menadžmenta u sportu sa UM, bio je angažovan kao sudija u disciplini dizanja tegova na Olimpijskim igrama za mlade

27.08.2014.

Milan Mihajlović kao profesor studijskog programa Menadžmenta u sportu, sa Univerziteta Metropolitan i predsednik Saveza Srbije za dizanje tegova, bio je angažovan kao sudija u ovoj disciplini i to na olimpijskim igrama za mlade (YOG).
II Letnje olimpijske igre za mlade (YOG) održavaju se u kineskom gradu Nandžingu od 16. do 28. avgusta 2014. godine. Najbolji mladi sportisti iz celog sveta takmiče se u 28 sportova, a pored toga uče o olimpijskim vrednostima, društvenim izazovima i kulturnim različitostima. Srbiju predstavlja 24 sportista u 12 sportova.

nanjing-01

Tamaš Kajdoči je 23.08.2014. godine, u dizanju tegova osvojio drugo mesto sa podignutih 336 kg u olimpijskom biatlonu.
Plasman Tamaša Kajdočijana: II mesto na Olimpijskim igrama mladih je dosadašnji najbolji rezultat ostvaren u dizanju tegova za našu zemlju i može predstavljati prekretnicu u daljem razvoju tog sporta kod nas. Više informacija o ovome možete pronaći na sledećem linku: http://www.oks.org.rs/srebro-za-tamasa-kajdocija-u-dizanju-tegova-na-olimpijskim-igrama-za-mlade/ .

nanjing-02

Srbija je imala još jednog predstavnika u dizanju tegova na Olimpijskim igrama mladih, dr Milana Mihajlovića, profesora našeg Univerziteta i Predsednika Saveza Srbije za dizanje tegova, koji je bio angažovan kao sudija.

nanjing-03

Učešće u ceremoniji dodele medalja sa predstavnikom Međunarodnog olimpijskog komiteta na ovim Olimpijskim igrama doživljava kao veliku počast.

nanjing-04