MVP for Visual C#, Certified ScrumMaster Ivan Pavlović održao je predavanje na Univerzitetu Metropolitan

1.04.2014.

Na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu održano je gostujuće predavanje stručnjaka za Visual C#, na temu Upoznavanje sa TFS alatima za agilno planiranje i praćenje projekta.

Ivan Pavlović (MVP for Visual C#, Certified ScrumMaster) se duže od 15 godina profesionalno bavi razvojem softvera. U tom periodu učestvovao je na raznim projektima počevši od konfiguracije i postavljanja razvojnih okruženja, obuke programera do razvoja gotovo svih tipova rešenja na .NET platformi i SQL Serveru. Trenutna zaduženja na projektima su mu definisanje poslovnih zahteva, dizajn arhitekture aplikacija, obuka timova za upotrebu automatskih testova i vođenje softverskih projekata upotrebom Scrum/Kanban tehnika. Pored toga, bavi se implementacijom, prilagođavanjem i obukom korisnika za rad sa Team Foundation Server-om. Redovno učestvuje kao predavač na Microsoft konferencijama u zemlji i svetu.  Veoma je aktivan u Microsoft zajednici u Srbiji. Osnovao je .NET korisničku grupu decembra 2007. a od aprila 2013 koordiniše rad Application Lifecycle Management (ALM) korisničke grupe.

Na samom predavanju gospodin Pavlović govorio je o procesima i alatima za agilno vođenje projekata i upravljanje portfeljom koji čine sastavni deo TFS-a 2013. Takođe je prisutnima pričao i o tome na koji način je moguće brzo da se planiraju, vode i prate tok posla celog tima. Predstavio im je i  Product Backlog, Sprint Backlog i Task board koji se koriste za praćenje posla tokom sprinta ili, ukoliko takav način rada više odgovara, tokom celog projekta (Kanban). Takođe je i prikazao na koji način se alati primenjuju na većim projektima i većim timovima.