Na Univerzitetu Metropolitan počelo je takmičenje Met mobile challenge

23.02.2015.

U subotu, 21. februara na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, počelo je takmičenje Met mobile challenge 2015 koje se organizuje u saradnji sa kompanijom Microsoft Srbija. Oko 400 srednjoškolaca se prijavilo za takmičenje, ali je odabrano oko 160 takmičara koji su u subotu prisustvovali prvom danu pomenutog takmičenjima.

Prisutnima su se obratili rektor Univerziteta Metropolitan, prof. dr Dragan Domazet koji je poručio mladima da budu inovativni i da istraju u onome što zamisle, kao i da uključe svoju maštu. Pored rektora, obratio se i predstavnik kompanije Microsoft – Srđan Božović, kao i dekan Fakulteta informacionih tehnologija prof. docent dr Miroslava Raspopović, koja je takmičare upoznala sa načinom studiranja na našem Univerzitetu, pogotovo na Fakultetu informacionih tehnologija, ali ih je takođe uputila u ceo koncept takmičenja.

Takmičari su imali priliku da se upoznaju sa mentorima i njihovim pomoćnicima koji su inače naši uspešni studenti Fakulteta informacionih tehnologija. Pre raspoređivanja takmičara po karantinima, održale su se tri radionice uz pomoć kojih su se takmičari bolje upoznali sa alatima i programima koje mogu koristiti tokom izrade svojih idejnih rešenja, odnosno aplikacija. Radione su držali: Ana Rodić – student III godine Informacionih tehnologija, Vuk Vasić – III godina Informacionih tehnologija i docent dr Katarina Kaplarski.

Prvi dan takmičenja protekao je u najboljem redu, upoznavanju i međusobnom druženju. Sada je pred takmičarima da svoje ideje predstave na najbolji način kako bi prošli direktno u finale i dali sebi mogućnost da osvoje vaučere u vrednosti od 1.000€ koje dodeljuje Univerzitet Metropolitan, kao i vredne nagrade kompanije Microsoft Srbija.

Svim takmičarima poručujemo da budu kreativni, da budu timski igrači i da istraju do kraja!

Više fotografija pogledajte na sledećem linku!