NA UNIVERZITETU METROPOLITAN U CENTRU U NIŠU ODRŽAN JE OKRUGLI STO NA KOJEM SE DISKUTOVALO O PRIMENI INFORMACIONIH TEHNOLOGIJA U OBRAZOVNOM SISTEMU

3.02.2014.

Dana 24.01.2014. (petak) održan je Okrugli sto sa ICT kompanijama iz Niša i regiona sapočetkom u 12h u Poslovno-obrazovnom centru Univerziteta Metropolitan u Nišu.

Teme za diskusiju su bile:
• Kakvi su IT inženjeri potrebni ICT firmama u Nišu i regionu (znanja, veštine, sposobnosti)?
• Da li studijski programi Univerziteta Metropolitan odgovaraju potrebama ICT firmi regiona?
• Koji su poželjni i mogući modeli saradnje Univerziteta Metropolitan i ICT firmi regiona?
• Kako da Niš postane centar industrije softvera u Srbiji?

Okrugli sto je vodio prof. dr Dragan Domazet, rektor Univerziteta Metropolitan.

Univerzitet Metropolitan je jako zainteresovan za vrlo blisku saradnju sa ICT firmama da bi svoje programe uskladio sa potrebama ICT firmi i kako bi u što većoj meri zadovoljio njihove potrebe za IT i softverskim inženjerima na bazi dugoročne saradnje (stipendiranje studenata, stručna praksa studenata, rad studenata u toku studija na pojedinim projektima i dr.). U tom smislu, firmama sa kojima sarađuje, Univerzitet Metropolitan je spreman je da ponudi i besplatno korišćenje dela prostora u svom ICT Biznis centru, koji je deo našeg Poslovno-obrazovnog centra u Nišu.

Okruglom stolu su prisustvovali predstavnici iz 17 kompanija iz Niša i regiona među kojima su bile i Regionalna privredna komora Niš, Grad Niš, Pošte Srbije, Youngculture, Webelinx, ING Software, Irvas International i druge.
Dana 25.01.2014. (subota) održan je Okrugli sto za profesore informatike iz osnnovnih i srednjih škola sa početkom u 11h u Poslovno-obrazovnom centru Univerziteta Metropolitan u Nišu.

Teme za diskusiju su bile:
• Nastava iz oblasti informatike: „Izazovi i moguća rešenja.“
• Status nastavnog predmeta
• Kako povećati interes učenika za informatiku?
• Koje su forme saradnje škola i Univerziteta Metropolitan najefektnije?
• Kako obrazovni portal DIGIŠ što više približiti nastavnicima i učenicima?
• Šta nudi evropski projekat Open Discovery Space nastavnicima škola?

Okrugli sto su vodili prof. dr Dragan Domazet, rektor Univerziteta Metropolitan, prof. Vladan Mladenović iz Aleksinačke gimnazije i prof. Dragan Ilić iz Prve niške gimnazije Stevan Sremac, predsednik udruženja PDIS.

Univerzitet Metropolitan je zainteresovan za vrlo blisku saradnju sa srednjim školama u Nišu i regionu jer je zainteresovan da privuče na studije najtalentovanije učenike naklonjenih informatici, ali i je zainteresovan i da srednje škole omoguće adekvatno obrazovanje učenika koji žele da studiraju informatiku.

Okruglom stolu su prisustvovalo je oko 50 profesora i direktora škola iz Niša, Prokuplja, Vladičinog Hana, Aleksinca i Leskovca.