Naš najbolji srpski plivač Nemanja Tadić dobio je specijalnu Univerziteta Metropolitan

11.07.2014.

Najbolji srpski plivač sa invaliditetom Nemanja Tadić iz Niša upisao se na studijski program Biznis i marketing, a pored toga dobio je specijalnu pozivnicu od Međunarodnog paraolimpijskog komiteta da učestvuje na Evropskom prvenstvu.

Nakon završetka Ekonomske škole u Nišu, Nemanja je upisao studije na Univerzitetu Metropolitan. On je dobio specijalnu stipendiju rektora Univerziteta prof. dr Dragana Domazeta.

Za portal „Južne vesti“ izjavio je da očekuje da će na četvorogodišnjim studijama marketinga dobiti neophodna teoretska i praktična znanja da promoviše sve ono što je u sportu i oko njega.

Nemanja je zbog životne situacije odsečena noga od kolena na gore, međutim to ga nije sprečilo da bude uspešan obzirom da je prošle godine na Evropskim paraolimpijskim igrama mladih u Brnu osvojio bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodno, a početkom avgusta će nastupati kao jedini predstavnik Srbije na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu.

Pored uspeha u Brnu, donosio je medalje sa međunarodnih takmičenja u Grčkoj i Hrvatskoj.

Svoju afirmaciju je stekao u Plivačkom akademskom klubu za osobe sa invaliditetom „Delfin“, a od aprila ove godine pliva za Plivački klub „Sveti Nikola“.

Dodeljena stipendija je znak podrške mladim i ambicioznim ljudima što je posebno zadovoljstvo Univerziteta Metropolitan. Nemanji želimo puno uspeha na prestojećem takmičenju i dobrodošlicu na naš Univerzitet.