Naši studenti na Festivalu tehnike, nauke i informatike „Pogled u budućnost“

9.11.2015.

Festival tehnike, nauke i informatike „POGLED U BUDUĆNOST“ uspešno je održan u Mašinsko-tehničkoj školi 15.maj u Nišu, 06.11.2015.godine. Učenici i profesori škole želeli su da promovišu tehniku, nauku i informatiku na najbolji mogući način i u toj misiji su i ove godine uspeli.

Manifestaciju su posetili sledeći gosti: ambasadorka Indije u Srbiji, Njena Ekselencija Narinder Čohan i gradonačelnik Niša prof.dr Zoran Perišić. Prisustvovao je prof.dr Dejan Mitrović prodekan Mašinskog Fakulteta u Nišu,predstavnica Školske uprave Bojana Stanković, predstavnik Pedagoškog društva informatičara Srbije prof. Dragan Ilić, predsednik gradske opštine Crveni Krst prof.dr Miroslav Milutinović i mnogi drugi gosti.

Rad festivala su propratili mnogobrojni mediji, dok je ceo događaj intepretiran uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, Ministarstva omladine i sporta, Grada Niša, Opštine Crveni Krst, Ambasade Indije i Ambasade Italije, Mašinskog fakulteta, Fakulteta zaštite na radu, Univerziteta Metropolitan i Pedagoškog društva informatičara Srbije. Naši studenti predstavili su svoje projekte iz oblasti Softverskog inženjerstva.