Obrazovanje i bogatstvo su direktno povezani, kaže  za magazin „Nova Ekonomija“ prof. dr Ana Bovan, Dekanka Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan

Obrazovanje i bogatstvo su direktno povezani, kaže za magazin „Nova Ekonomija“ prof. dr Ana Bovan, Dekanka Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan

12.07.2016.

Prof. dr Ana Bovan, dekanka Fakulteta za menadžment za magazin „Nova Ekonomija“ govorila je o sličnosti  između privatnih i državnih fakulteta. Dekanka Bovan u intervjuu ističe da se pojedini privatni univerziteti kao što je Univerzitet Metropolitan bore da uvedu inovacije, ali su suočeni sa zastarelim metodama odobravanja novih programa koji deluju ograničavajuće.

Ana Bovan ocenjuje i da će u Srbiji vrlo brzo morati da se uvede neka vrsta rangiranja fakulteta čime bi se izdvojili oni koji rade dobro od onih koji rade loše. Profesorka ističe da ceo ciklus obrazovanja jeste povezan sa kvalitetom i nije dovoljno imati roditelje koji mogu da plate bilo koju školu, jer falsifikovane diplome i sumnjivi doktorati nanose štetu i državnim i privatnim univerzitetima u Srbiji obezvređujući obrazovanje.

Za „Novu Ekonomiju“ profesorka Bovan govorila je i o tome koliko su privatni fakulteti cenjeni na Zapadu, prednostima i nedostacima privatnih fakulteta u Srbiji u odnosu na državne, oblastima na kojima treba graditi konkurentsku prednost Srbije.

Kompletan intervju možete pogledati OVDE