Obrazovanjem do uspeha – Softversko inženjerstvo

28.07.2015.

Odabir studijskog programa trenutno je aktuelna tema većine mladih koji se pripremaju za novu etapu obrazovnog procesa. Prilikom donošenja odluke bitno je obratiti pažnju na aktuelnu potrebu na tržištu rada. Informacione tehnologije bez sumnje jesu dobar odabir, obzirom da je to oblast koja je prisutna u svakom poslovanju i podrazumeva kontantan razvoj.

Širok spektar delovanja u ovoj oblasti pruža mogućnost različitim profilima ljudi da se uključe u sam proces, za početnike to podrazumeva školovanje radi usvajanja znanja koje će kasnije moći da primene u poslovnom okruženju.

Softversko inženjerstvo se fokusira na primenu savremenih alata radi projektovanja softvera, snalaženje u razvojnom okruženju za programiranje, kao i primenjivanje tradicionalnih i savremenih metodologija za razvoj softvera. Takođe stručnjaci u ovoj oblasti se bave razvojem mobilnih aplikacija, definisanjem zahteva za izradu softvera na osnovu kojih se dizajnira softversko rešenje. Softverski inženjeri definišu i sprovode plan verifikacije i validacije softverskog rešenja koristeći odgovarajuće metode i tehnike. Bave se i testiranjem softvera, odnosno ključna uloga softverskog inženjera jeste vođenje softverskog projekta i procena resursa za izradu istog.

Savremeno obrazovanje pruža mogućnost usvajanja znanja i usavršavanja veština koje su neophodne za uspešno delovanje radi ostvarivanja poslovnih ciljeva. Obrazovni proces na Univerzitetu Metropolitan podrazumeva period kontantnog rada uz moderan pristup kako bi se pojedinac na jedan efikasan način osposobio za softverskog inženjera.

Detaljan plan i program nalazi se na sledećem linku. O načinu studiranja na Univerzitetu Metropolitan možete pročitati više putem linka.