ODRŽAN MET MOBILE CHALLENGE U BEOGRADU

21.03.2016.

Univerzitet Metropolitan i kompanija Microsoft  su protekle subote, 19. marta, uspešno realizovali takmičenje za učenike srednjih škola, iz oblasti informacionih tehnologija – „Met Mobile Challenge“.

Pobednici takmičenja bili su učenici Srednje škole za informacione tehnologije iz Beograda: Vanja Janković, Una Janković, Andrija Erjavec i Pavle Prica. Oni su sa aplikacijom pod nazivom Color Sight, uz nadzor mentorke Jelene Marine Bradarić, osvojili prvo mesto i nagradu Univerziteta Metropolitan, vaučer od 1000€ za četvorogodišnje osnovne akademske studije Fakulteta informacionih tehnologija, kao i nagradu partnera takmičenja, kompanije Microsoft – mobilni telefon marke Nokia.

Drugo mesto i 20% popusta za upis na prvu godinu FIT-a, osvojili su učenici Tehničke škole iz Smedereva: Nemanja Petrović, Đorđe Ivković, Filip Krstić i Stefan Ilić.

Učenici Škole za dizajn iz Beograda: Nataša Glišović, Marta Lončar, Katarina Stoparić, Ana Krbanjević, osvojli su treće mesto i 10% popusta za upis na prvu godinu FIT-a.

Takođe, Univerzitet Metropolitan je sve učesnike takmičenja oslobodio polaganja prijemnog ispita za Fakultet informacionih tehnologija.

Komisija koja je ocenjivala sve radove i donosila odluke o pobednicima, bila je sačinjena od četiri člana i to su bili: predstavnik kompanije Microsoft – Srđan Božović, predstavnik kompanije SEAVUS d.o.o – Mateja Opačić, dekan Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metopolitan – docent dr Miroslava Raspopović i profesor Fakulteta informacionih tehnologija – docent dr Igor Franc.

Ovim putem želimo zvanično da čestitamo svim učesnicima takmičenja na originalnim i kreativnim idejama, lepom druženju i postignutim uspesima.