Održana peta međunarodna e-Learning konferencija na Univerzitetu Metropolitan

30.09.2014.

Univerzitet Metropolitan bio je organizator i domaćin pete međunarodne e-Learning’14 konferencije koja je bila održana od 22. do 23. septembra 2014. godine. Partneri ove konferencije bili su: Vlada Republike Srbije, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, BAEKTEL, Open Discovery Space.

Konferencija je okupila stručnjake koji se bave proučavanjem učenja na daljinu sa ciljem razmene iskustva, predstavljanja novih dostignuća i diskutovanja o novim metodama u ovoj oblasti. Na konferenciji je učestvovalo dosta stručnjaka iz Srbije, ali i inostranstva. Koncept konferencije ima tri glavne teme:

• Tehnički koncept
  • Instrukcioni dizajn
  • Pedagoški i psihološki aspekt elearning-a

Konferenciju su otvorili Snežana Marković, državni sekretar, kao i rektor Univerziteta Metropolitan prof. dr. Dragan Domazet. Stručnjaci koji su učestvovali u ovoj petoj međunarodnoj e-Learning’14 konferenciji, bili su: Stamenka Uvalić-Trumbić kao vođa panel diskusija, Roberto Linzalone – Università degli Studi della Basilicata. Stručnjak i govornik Marcus Specht govorio je o nedostacima i problemima sa formalnim obrazovanjem. Na temelju ovoga, istaknut je potencijal novih tehnologija na mikro, mezo i makro nivou. Prezentacija je predstavila primere istraživačkih pitanja i projekte koji pokazuju dodatnu vrednost novih načina učenja, mešavine dizajna učenja, otvorenih podataka i učenja analitike, kao i umreženog učenja i društvenih medija. Na konferenciji se predstavio i stručnjak Christian M. Stracke koji je diskutovao o potrebi i o budućnosti kvaliteta učenja u ustanovama, kroz predstavljanje inovacija u eLearningu. Glavno pitanje je bilo: „Kako da poboljšamo kvalitet učenja kroz inovaciju i eLearning, radi modernizacije dugogodišnje edukacije i da poboljšamo prepoznatljivost u školovanju i treniranju u društvu“.

Predstavljanjem svih ideja i diskutovanja na definisane teme, peta međunarodna eLearning’14 konferencija uspešno je završena.