Održano predavanje gospodina Richarda Brandta na Univerzitetu Metropolitan

4.09.2015.

Danas je na Univerzitetu Metropolitan održano dvostruko predavanje iz oblasti biznisa, koje je vodio gospodin Richard Brandt, inače direktor Iacocca Instituta iz SAD i bivši potpredsednik jedne od najvećih američkih firmi AT&T. Teme gostujućeg predavanja bile su:

• Hunting investors – key issues for funding start-ups
  • Technology Joint Ventures

Na samom početku gospodin Brandt sa prisutnima podelio je svoje iskustvo sa početka karijere, te je tako započeo prvo predavanje koje je bilo posvećeno mladim liderima i biznis ljudima koji širom sveta posluju na različite načine uz kreativne ideje. Prepoznavanjem njihovih ideja, gospodin Brandt aktivno učestvuje u investiranje istih. Cilj predavanja Hunting investors bio je da se posetioci predavanja upoznaju sa pravim načinom poslovanja i efektnim pristupom kod pokretanja start-up firmi i projekata, te je istakao da je u biznisu najvažnija dobra ideja.

Nakon ovog predavanja, pažnju je posvetio drugoj temi koja se odnosila na njegovo poslovanje u Iacocca Institutu, koje se temelji na dugogodišnjoj saradnji sa kompanijama s brojnih krajeva sveta, koje posluju u različitim sferama. Tokom ovog predavanja istakao je važnost korišćenja tehnologije kod ovakvog tipa poslovanja.

Gospodin Brandt svoja predavanja temelji na 25 godina dugoj poslovnoj karijeri potpredsednika AT&T i Lucent Technologies gde je bio uključen u sve vrste aktivnosti povezanih s prodajom, vođenjem projekata, tehničkom podrškom, te je zapošljavao i vodio na hiljade zaposlenih u više od 25 zemalja u Aziji, Zapadnoj i Istočnoj Evropi, Bliskom Istoku i Africi. Brandt je jedan od osnivača Lehigh Valley – Angel Investors, kao i jedan od najpoznatijih poslovnih anđela u Pennsylvaniji. Finansira start-up projekte visokog rizika, pruža pomoć u daljnjem razvoju i komercijalizaciji projekata. Njegovo bogato profesionalno iskustvo u vođenju timova, marketingu, zajedničkim ulaganjima, stvaranju i upravljanju globalnim poslovima, daju mu sveobuhvatnu poslovnu perspektivu koju unosi u svoja predavanja.

Zahvaljujemo se gospodinu Richardu Brandtu na posvećenoj pažnji i odličnim predavanjima koje je podelio sa našim studentima, profesorima i zaposlenima.