Ostvari zvanje koje zaslužuješ  – Diplomirani modni dizajner

Ostvari zvanje koje zaslužuješ – Diplomirani modni dizajner

18.08.2015.

Modna umetnost okuplja pojedince sa vizijom o ekspresiji kroz kombinovanje odevnih predmeta. U većini slučajeva modni stil prikazuje status u društvu ili lične karakteristike pojedinca. Modni trendovi jesu preokupacija mnogih žena u svetu. Većinom, kreatori imaju zadatak da se poistovete sa željama i potrebama krajnjih kupaca, međutim postoje i oni koji diktiraju modne trendove postavljajući nove standarde.

Biti deo modne industrije, koja je u mnogim zemljama veoma bitna grana, može značiti stvaranje, plasiranje i upotreba proizvoda od važnosti sa većinu populacije. Kako bi se pojedinac pozicionirao u modnom svetu neophodno je da poseduje određenu dozu kreativnosti, da ima viziju ali i da poseduje znanje širokog spektra kojim će moći da se posluži kako bi ostvario uspeh. Poznavanje materijala, veština kombinovanja istih, prenošenje vizije na papir, način izrade modela, plasiranje na pravi način jesu samo neke od procesa u nizu koje je potrebno izvršiti kako bi se uspešno ostvario cilj.

Početak podrazumeva prosec učenja elementarnih stvari koje se mogu koristiti u svrhu spovođenja procesa stvaranja. Veoma je bitno da budući modni dizajner poseduje kreativnost i da ima viziju, uz kvalitetno obrazovanje naučiće da se izrazi na pravi način, odnosno onaj koji će prodati njegov proizvod.

Savremeni studijski program na našem Univerzitetu pruža mogućnost prisvajanja znanja i usavršavanja veština koje su neophodne kako bi se pojedinac pozicionirao u svetu mode. Modna industrija zahteva konstanti napredak uz uvođenje inovacija. Konkurencija na tržištu je dovljno velika da se svakodnevno ulažu napori kako bi se na najbolji način predstavio proizvod namenjen određenoj ciljnoj grupi. Tokom studija studenti spoznaju sve grane u svetu mode, pa tako nakon diplomiranja mogu da se bave bilo kojim segmentom od dizajniranja modela, preko izrade do samog planiranja i realizacije plasiranja istog.

Četvorogodišnje osnovnovne akademske studije (240ESPB) iz oblasti modni dizajn kreirane su prema potrebama koje se javljaju na tržišu rada, odnosno zahtevima koje ima modna industrija. Znanje koje usvaja student je neophodno za modnu industriju. Nakon završenih studija uz teoretsko i praktično znanje, student ostvaruje diplomu formalnog obrazovanja, što je prvo priznanje koje ga može kvalitetno plasirati u svetu mode.

O samom studijskom programu posebno brine profesorka Ana Vasiljević, koja je iza sebe ima iskustvo kao dobar primer razvoja i ostvarivanje uspeha jednog modnog dizajnera. Studenti tokom školovanja imaju prilike da osete kako funkcioniše svet mode, od prezentacije modela na revijama do kompletne organizacije modnih dešavanja. Posebno smo ponosni sa studentima koji su na samom početku studija uspeli da ostvare prve pobede, do kojih su došli teškim radom.

Studenti na studijskom programu Modni dizajn ove godine predstavili su svoje radove na:

Svi maturanti koji su zainteresovani za studije Modnog dizajna mogu da se upišu direktno (bez polaganja prijemnog ispita) ili mogu da se prijave na polaganje prijemnog ispita 25. avgusta putem elektronske prijave.

Od ove godine je moguć upis na IV godinu stoga pozivamo sve koji su zainteresovani da steknu diplomu iz ove oblasti da nas kontaktiraju putem email-a info@metropolitan.ac.rs ili putem telefona 011 20 30 885.