OTVORENA IZLOŽBA „PRVI SVETSKI RAT U PORODIČNIM ALBUMIMA“

3.03.2016.

Studenti Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, u utorak 23. februara otvorili su izložba „Prvi svetski rat u porodničnim albumima“  u Niškoj galeriji Paviljon u Tvrđavi.

Izložba je za cilj imala da prikaže fotografije i memorabilije iz fondusa porodica studenata, kao i dizajnerske radove studenata grafičkog, interaktivnog i modnog dizajna Univerziteta Metropolitan.

Ideja multimedijalne izložbe “Prvi svetski rat u porodičnim albumima”  jeste da se ukaže na važnost svih učesnika rata, kako onih sa visokim vojnim činovima i odlikovanjima, tako i običnih vojnika, koji se sa ponosom pominju u porodičnim istorijama. Ukazujući na značaj privatnih kolekcija u kreiranju slike o istorijskim događajima autorka projekta prof. Svetlana Smolčić Makuljević rekla je da izložbom žele da ožive sećanja na sve heroje, svedoke i žrtve Velikog rata.

Ovom prilikom studenti su napravili interaktivni album i mapu sa spomenicima rata, video zapise i dokumentarni film sa fotografijama iz albuma  predaka, kao i likovne ilustracije vojničkih uniformi i modele haljina inspirisane odevanjem iz perioda Prvog svetskog rata – istakla je profesorka Makuljević.

Izložba će, za posetioce, biti otvorena do 8. marta.