Otvorena je godišnja izložba Fakulteta digitalnih umetnosti u Ustanovi kulture Parobrod

27.05.2016.

Fakultet digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan i ove  godine tradicionalno je svoju publiku obradovao godišnjom izložbom na kojoj je posetiocima predstavljeno sve ono na čemu su studenti ovog fakulteta radili tokom godine. Ovo je zvanično četvrta godišnja izložba koja će za posetioce biti otvorena od 26. maja do 1.juna 2016. godine u Ustanovi kulture Parobrod, ulica Kapetan Mišina 6a.

Godinama unazad studenti Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan uspevaju da održe pažnju, iznenade i zadovolje sva čula svoje publike izuzetno zapaženim i pažljivo odabranim radovima svih smerova fakulteta, pa će na izložbi biti  predstavljeni najbolji radovi studenata sa studijskih programa: Grafički dizajn, Dizajn interaktivnih medija i Modni dizajn. Prostor Parobroda na pravi način će asimilirati različite pravce stvaralačkog promišljanja navedenih smerova.

Posetiocima izložbe i poštovaocima umetnosti i ove godine je predstavljeno sve ono što je stil rada Fakulteta digitalnih umetnosti, pa će biti u prilici da uživaju u širokoj lepezi kvalitetnih i inovativnih kreacija. Od analognih tehnika predstavljene su slike, grafike i crteži, a takođe su izložene interaktivne instalacije, animacije, 3d modeli, video igre. Posetioci imaju priliku da pogledaju i digitalne printove studenata sa smera Graficki dizajn. Takođe su izloženi i radovi studenata sa Modnog dizajna. Svi radovi predstavljaju naše studente i njihov rad, posvećenost i napredovanje tokom godina.

Godišnja izložba Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan iz godine u godinu privlači sve veću pažnju javnosti i posetilaca sposobnošću da intrigira i zainteresuje sve, bez obzira na to kom umetničkom izrazu su naklonjeni.

Univerzitet Metropolitan ima izraženu tedenciju promovisanja savremenih umetničkih koncepata i upravo zato je želja da se u adekvatnom prostoru prikaže kvalitetan izbor radova. Posetioci izložbe, koja je otvorenog tipa, imaju priliku da vide najbolje radove studenata Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan.

Šarolik izbor kreativnosti mladih ljudi, njihovih ideja, inspiracija, razmišljanja i želje, koje su “oživeli” radeći u najnaprednijim softverima i programima, bio je povod  da izložba bude zapažena od strane medija i izuzetno posećena čime su i mediji i poštovaoci umetnosti i ove godine, dali podrška talentu, trudu i pismenosti naših mladih i perspektivnih dizajnera.

U nastavku možete pogledati kako je bilo na izložbi.