Predavanje i mini konferencija kompanije „Textile Užice“

16.06.2015.

Protekle nedelje je u prostorijama Univerziteta Metropolitan jedna od najjačih kompanija po pitanju dizajna i uvoza tekstilnih materijala – „Textile Užice“, sa kojom inače imamo saradnju, održala predavanje i radionicu za naše studente i profesore. Studenti I, II i III godine imali su priliku da razgovaraju sa čelnicima kompanije i saznaju njihova iskustva u radu sa modnim dizajnerima. Glavne teme bile su:

1. Trendovi i tendencije za sezonu SS16, Proleće/leto 2016
2. Analiza FW15, Jesen/zima 2015

Dodatne teme su bile: analize i predviđanja modnih trendova kroz tekstil, važnost i razumevanje analiza tekstilnih trendova kao preduslov za razvoj autorskih i komercijalnih modnih kolekcija, kao i izvori za analize o budućim trendovima kada je tekstil (moda) u pitanju.

Ovakva radionica bila je jedinstvena s obzirom da istu sama kompanija „Textile Užice“ organizuje isključivo za svoje kupce, a studenti su imali prilike da dođu do eksluzivnih informacija vezanih za trendove, pa i informacija o razvoju svojih radova i kolekcija u budućnosti.

Praksa ovakvih predavanja i radionica ugovorena je i za naredne periode, što će studentima zaista omogućiti odlične uslove za dalji rad.