Predstavljamo vam editorijal papirnih haljina naših studenata I godine Modnog dizajna

2.06.2015.

Studenti Modnog dizajna na prvoj godini se susreću sa izradom svojih zamišljenih kreacija. Tačnije, svi studenti svoje modne kreacije prave od papira.

Ovogodišnja generacija prve godine imala je zadatu temu na osnovu koje je prvo osmišljavala modne kreacije, a zatim iste izrađivala. Ovaj projekat geometrizacije i primene iste na maketi papirnih haljina, imao je temu koja se osvrnula na svetsku arhitekturu i najpoznatije arhitektonske građevine.

Predstavljamo vam najbolje kreacije ovog projekta, a to su papirne haljine studenata: Nevene Jović, Mine Maksimović, Ilije Blagojević, Teodore Paunović i Jelene Polovine. Na izradi fotografija i šminkanju modela koji je nosio kreacije ovog editorijala, radile su Milica Staletović (fotografija i šminka), Tamara Dinčić (fotograf) i Marijana Stracenski (šminka).