Priznanje za najbolju interaktivnu izložbu na Mikseru dobili su master studenti Univerziteta Metropolitan

9.07.2014.

Madlena Domazet, Milan Ličina, Marija Ličina i Stefan Ćirić master studenti Univerziteta Metropolitan na studijskom programu Dizajn novih medija izložili su svoje radove na Mikser festivalu u galeriji „Štab“, kod Brankovog mosta, kojase održala od 05. do 08. juna u već prepoznatljivom ambijentu Savamale u Beogradu.

Na ovogodišnjem Mikser fesitvalu naši magistari dizajna novih medija su imali uspešno i primećeno izlaganje, kao i sih prethodnih godina održavanja Mikser festivala.Interaktivnu instalaciju pod nazivom „The Key to Transformation“koju je predstavila grupa naših studenata dobila je priznanje najbolje interaktivne izložbe na ovogodišnjem festivalu. Instalacija je bila bogata sadržajima iz različitih grana novih medija, interaktivni sadržaj je izmedju ostalih interakcija koristio živi snimak posetioca, transformisao ga u realnom vremenu i tako stavljao u kontekst transformacije koja se projektuje po površini skulture izgradjena od lima i kartona, dajući mu višedimenzionalnost. Posetioci su doživeli nešto krajnje neuobičajno.

Instalacija jeste slika i prilika znanja i sposobnosti koje se usvajaju prilikom studija na našem Univerzitetu. U ime Univerziteta čestitamo našim studentima na ostvarenom uspehu.