Projekat “Bleach” Univerziteta Metropolitan na  Mikser Festivalu 2016

Projekat “Bleach” Univerziteta Metropolitan na Mikser Festivalu 2016

10.06.2016.

Osmi Mikser festival, najveći regionalni događaj kreativnosti i inovacija, održava se po peti put u beogradskoj četvrti Savamala. Mikser festival otvoren je 8. juna 2016. uz vatromet i trubačku izvedbu muzike iz filma „Roki”. Ovogodišnji slogan fesitvala je „Osetljivo društvo“.

Posetioci festivala su u prilici da pogledaju interaktivnu instalaciju Fakulteta digitalnih umetnosti, Univerziteta Metropolitan koju su za ovu priliku osmislile studentkinja Danijela Mitrović i Master dizajnerke Madlena Dašić i Marija Ličina.

Dizajnerke su svoj profesionalni rad bazirale na interaktivnim instalacijama, koje su ranijih godina privukle posebnu pažnju na Mikser Festivalu. Ove godine izlažu projekat pod nazivom „Bleach“ sa ciljem da posetioce navedu na razmišljanje kako da oslobode I očiste svoj um u svetu u kome je sve dostupno i sve na dlanu.

Vrlo interesantan rad sastavljen je od belih “low poly” trofejskih glava životinja, ispred kojih su postavljene grane od drveća koje poetično predstavljaju prirodu.

Autorke projekta nude posetiocima Mikser Festivala mogućnost da ostave svoj pečat na instalaciji tako što će na listovima napisati šta je to što oslobađa njihov um, a zatim poruku podeliti sa ostalim posetiocima Mikser Festivala.

Pozivamo vas da posetite projekat “Bleach”, razmislite šta vas to oslobađa I podelite svoja razmišljanja sa posetiocima Mikser Festivala tako što ćete svoj list sa porukom zakačiti na granu koja predstavlja prirodu, koje su sastavni deo projekta “Bleach”.

Ovogodišnji Mikser festival za posetioce je otvoren od 8. do 12. juna, na ulicama Savamale. Vidimo se!

U nastavku pogledajte kako izgleda interaktivna instalacija “Bleach”.