Prvi dan takmičenja Met Mobile Challenge održano je i u Nišu, u Poslovno obrazovnom centru Univerziteta Metropolitan

2.03.2015.

U subotu, 28. februara na Univerzitetu Metropolitan u Nišu, završen je prvi deo takmičenja Met mobile challenge 2015 koje se organizuje u saradnji sa kompanijom Microsoft Srbija. Preko 200 srednjoškolaca se prijavilo za takmičenje, ali je odabrano oko 29 timova koji su u subotu prisustvovali prvom danu takmičenjima.

Prisutnima su se obratili rektor Univerziteta Metropolitan, prof. dr Dragan Domazet koji je na početku pozdravio takmičare, objasnio takmičarima način funkcionisanja Poslovno obrazovnog centra u Nišu i poručio im da budu kreativni, obzirom da će upravo kreativnost najviše ocenjivati. Dobre savete takmičari su dobili i od dekana Fakulteta informacionih tehnologija prof. docent dr Miroslave Raspopović.

Takmičari su imali priliku da se upoznaju sa mentorima i njihovim pomoćnicima koji su inače naši uspešni studenti Fakulteta informacionih tehnologija. Pre raspoređivanja takmičara po karantinima, održale su se tri radionice uz pomoć kojih su se takmičari bolje upoznali sa alatima i programima koje mogu koristiti tokom izrade svojih idejnih rešenja, odnosno aplikacija. Radionice su održali: Ana Rodić – student III godine Informacionih tehnologija, Vuk Vasić – III godina Informacionih tehnologija i docent dr Katarina Kaplarski.

Prvi dan takmičenja protekao je u najboljem redu, upoznavanju i međusobnom druženju. Sada je pred takmičarima da svoje ideje predstave na najbolji način kako bi prošli direktno u finale i dali sebi mogućnost da osvoje vaučere u vrednosti od 1.000€ koje dodeljuje Univerzitet Metropolitan, kao i vredne nagrade kompanije Microsoft Srbija.

Takmičari do 07. marta imaju vremena da rade na svojim idejnim rešenjima, snime video prezentaciju i video pošalju putem linka. Veliko finale se očekuje 14. marta kada će takmičari imati prilike da predstave svoju ideju uživo pred komisijom. Osveženje svim takmičarima za veliko finale obezbedila je Guarana.

Svim takmičarima poručujemo da budu kreativni, da budu timski igrači i da istraju do kraja!