Prvo studentsko putovanje MET pohod na Prag uspešno je realizovano

9.04.2015.

Univerzitet Metropolitan ove godine je po prvi put organizovao putovanje za svoje studente. Putovanje pod nazivom MET pohod na Prag podržano je od strane turističke agencije za mlade „Balkan Fun“.

Iz samog naziva putovanja može se zaključiti da je reč o jednom zlatnom gradu – Pragu. Boravkom u ovom gradu, naši studenti su imali priliku da se upoznaju sa brojnim znamenitostima ovog divnog grada, kao i njegovom kulturom, zanimljivim istorijskim pričama, ali i dobrom hranom i zabavom.

Prvog dana smo obavili panoramski pregled bajkovitog grada Praga uz slobodno vreme, dok smo veče proveli u diskoteci u samom centru ovog grada.

Drugog dana smo otišli do Nemačke u grad Drezden. Upoznali smo detaljno istoriju ovog grada i to zahvaljujući vodiču Ivani, jako prijatnoj gospođi poreklom iz Praga. Saznali smo mnogo bitnih, velikih i zanimljivih stvari, kao neke od istorijskih činjenica koje predstavljaju pečat grada Drezdena. Uveče, druženje smo nastavili u diskoteci.

Treći dan putovanja obeležilo je krstarenje praškom rekom Vltavom. Tokom krstarenja čuli smo nekoliko zanimljivih priča o samoj reci i o svih 20 mostova koji se na njoj nalaze. Najstariji i najzanimljiviji most sagrađen od kamena i ukrašen velikim skulpturama je Karlov most. Postoji i verovanje da svako ko prođe tri puta ispod mosta i zamisli želju, da će mu se ona ostvariti. Poslednju noć provedenu u Pragu, obeležili smo ponovo u diskoteci.

Poslednjeg dana, otišli smo do dvorca na Hradčanima i videli katedralu Svetog Vida. Čuli smo dosta zanimljivih stvari o svim vladarima koji su ostavili trag na čitav zlatni grad Prag. Po povratku sa Hradčana išli smo preko Karlovog mosta. Zanimljivo je i to da svako ko se popne na most i dodirne levom rukom skulpturu nekadašnjeg praškog vladara Karla IV i zamisli želju, zamišljena želja će mu se ostvariti. Od mosta išli smo do samog centra grada Praga i to Pariskom ulicom u kojoj se nalaze najveće i najpopularnije brendirane radnje, poput Chanel, D&G, Rolex, Louis Vuitton itd. Do polaska za Srbiju imali smo ponovo slobodno vreme koje smo iskoristili da uživamo u svim čarima koje pruža grad Prag.

Možemo sa zadovoljstvom reći da je prvo studentsko putovanje proteklo zaista lepo. Svima je ovo putovanje ostalo u divnim sećanjima. Stoga, ovim putem želimo da se zahvalimo turističkoj agenciji „Balkan Fun“ na odličnoj saradnji i organizaciji, kao i vodiču ove agencije, Vladi, koji je sve vreme tokom ovog putovanja bio raspoložen da daje odgovore na brojna pitanja i koji je imao puno volje i strpljenja za čitavu našu grupu putnika i koji je prema svima bio prijateljski nastrojen i uvek raspoložen.

Uskoro ćemo organizovati drugo po redu putovanje za naše studente i verujemo da će ovakva putovanja postati tradicija našeg Univerziteta.

Više fotografija možete pogledati ovde.