Putovanje u Talin preko Tempus projekta Incoming

24.08.2015.

Rektor Univerziteta Metropolitan, prof. dr Dragan Domazet je u periodu od 17.08. do 22.08. posetio Estoniju, zajedno sa zaposlenima sa Metropolitan univerziteta, i to preko Tempus projekta Incoming.

Univerzitet u Talinu je koordinator pomenutog projekta, koji je ugostio našeg rektora i zaposlene koji inače rade na Incoming projektu. Tokom posete Univerziteta održao se i koordinacioni sastanak i trening sa zaposlenima.

Pored obilaska Talina, glavnog grada Estonije, zaposleni su posetili i Naučno tehnološki park Ulemiste city tzv. Silikonska dolina severne Evrope, u kom se nalazi privatni univerzitet Estonian Entrepreneurship University of Applied Sciences (EUAS) koji kao i naš Univerzitet ima studijski program Razvoj igra.

Tokom boravka u Talinu, posetili su i Kadrioru park u kome se nalazi KUMU muzej estonske umetnosti.

Neizbežan je bio i obilazak kompanije NetGroup, jedne od uspešnijih u Estoniji, koja se inače bavi razvojem softvera i između ostalog i razvojem eLearning sistema.

Kako su se naš rektor i zaposleni koji rade na Tempus projektu Incoming proveli u prestonici Estonije, možete pogledati i putem fotografija koje slede: