Šta očekuje brucoše u jesenjem semestru?

30.09.2015.

Nova školska godina je počela, a pred studentima I godine su i novi izazovi i nove radne navike. Mnogi od njih još uvek nisu svesni da su napravili jako važan i veliki korak u svojim životima, odnosno da su počeli da studiraju i da su sada bliži diplomi akademskih studija, koja će im otvoriti mnoga vrata i obezbediti posao kojim žele da se bave tokom života. Univerzitet Metropolitan je rešio da uputi svoje nove studente u sve ono što ih čeka tokom prvog, tačnije jesenjeg semestra.

Studiranje je posebno na svoj način, jer mnogo lepih i korisnih stvari donosi. Tokom studija se pre svega steknu radne navike koje su kasnije jako važne za posao kojim ćete se baviti. Činjenica je da ćete (ukoliko budete aktivan i redovan student) steći dosta stručnog i praktičnog znanja, što je naravno i najvažnije. Jesenji semestar (kao i svi ostali semestri) traje 15 nedelja. Radne, nastavne nedelje se sastoje od predavanja i praktičnih vežbi koja se održavaju nakon svakog predavanja. Pored nastave, studenti će raditi i na domaćim zadacima (koji se sprovode nakon svakog predavanja ili nakon svakog trećeg ili petog), kolokvijumima i projektnim radovima, a sve to predstavlja predispitne obaveze i uslove za izlazak na ispit. Prvi ispitni rok je Januarski rok koji se deli na dva roka – Januar A i Januar B. Ispitni rok Januar A trajeće od 30.01.- 02.02. a Januar B od 08.02. – 12.02. Kako bi studenti mogli da izađu na polaganje ispita, prethodno moraju da steknu minimum 37 bodova (po predmetu), a koji se stiču redovnim dolascima na nastavu, redovnim korišćenjem LAMS-a i izradom predispitnih obaveza u predviđenim rokovima.

Naravno, studiranje nije samo puko učenje i nadogradnja postojećih znanja, već i bogat društveni život. Studente I godine Metropolitan univerziteta već u oktobru mesecu očekuje Brucošijada, a zatim od 10. – 15. decembra putovanje u Krakov. Pored toga, studentima će biti dostpuna i brojna takmičenja kako sportska tako i takmičenja edukativnog karaktera, a koja se organizuju preko Studentskog parlamenta.

Metropolitan univerzitet svojim brucošima i studentima drugih godina još jednom želi srećan početak nove školske 2015/2016. godine, kao i puno uspeha!