Stručni kadar koji je neophodan u svakoj organizaciji – Informacioni sistemi

31.07.2015.

Danas svako preduzeće ima svoj informacioni sistem (IS). Da biste mogli da učestvujete u složenom procesu izgradnje IS-a, upišite smer Informacioni sistemi  na Fakultetu informacionih tehnologija Uiverziteta Metropolitan. Na ovom smeru se nećete baviti isključivo programiranjem, mada je neophodno da i to znate. Programiranje je samo jedna od aktivnosti razvoja informacionih sistema kojoj predhodi niz drugih aktivnosti: definisanje zahteva kojima se opisuju šta IS treba da radi, pravljenje niza modela koji programerima olakšaju razumevanje tih zahteva prilikom programiranja, projektovanje aplikacija i baza podataka koje podržavaju rad IS-a itd. Da bi ste u timu različitih zanimanja koji učestvuju u upravljanju i izgradnji informacionih sistema imali što značajniju ulogu, potrebno Vam je znanje koje možete usvojiti studiranjem na pomenutom programu. Kompetencije takvih stručnjaka su znatno veće u odnosu na one koji imaju samo znanje iz programiranja.

Na Univerzitetu Metropolitan studenti imaju priliku da studiraju prema savremenim modelima koristeći se platformom za elektronsko učenje LAMS. Elearning sistem, odnosno knjige u elektronskom obliku, omogućava da se redovno ažuriraju materijali novim informacijama, stoga studenti usvajaju znanje u skladu sa potrebama koje se pojavljuju u poslovnom okruženju. Ova činjenica je, složićete se, veoma bitna kada je reč o Informacionim tehnologijama u globalu, obzirom da je to oblast koja ima veoma dinamičan razvoj, zahvaljujući inovacijama koje se pojavljuju.

U toku je period upisa, iz tog razloga službe Univerziteta Metropolitan nalaze Vam se na raspolaganju ukoliko budete imali bilo kakve nedoumice i pitanja slobodno nas kontaktirajte:

Email: info@metropolitan.ac.rs

Tel: +381 11 20 30 885 Centar u Beogradu