Student Univerziteta Metropolitan dobio je posebno mesto među stručnjacima Microsoft kompanije

8.04.2015.

Student Fakulteta informacionih tehnologija, Univerziteta Metropolitan, Nemanja Stančić odlukom stručnjaka iz sveta IT dobio je mesto među najboljima u okviru zajednice Microsoft kompanije. MVP titula, sledi nakon truda koji mladi ljudi pokazuju u toku promovisanja informacionih tehnologija i isticanja u posebnim oblastima.

Nemanja trenutno, osim što studira, radi i na projektu „New.rs“ . New and rising je studio koji se bavi razvojem softvera i hardvera. Fokusirani su na razvoj mobilnih aplikacija i internet of things projekata. Glavna ideja New and rising studija jeste da pruže start up-ovima usluge product developmenta, definisanje Minimial Viable Product-a, kreiranje istog kao i kasnije usavršavanje i rast. Trenutno su im u fokusu tri velika projekta koja se rade u saradnji sa najvećim stručnjacima iz različitih branši. Prve rezultate rada biće vidljivi na jednom modnom događaju u aprilu.

MVP titula je Microsoftovo priznanje za tehnička dostignuća u nekim oblastima. Konkretno Nemanja je dobio MVP titulu za Windows Platform Development zbog rada i dostignuća na Windows Phone platformi. Jedan od velikih benefita ovog statusa je godišnji sastanak u Sijetlu sa ljudima koji su tvorci Windows platforme radi definisanja novih funkcionalnosti. U narednih godinu dana cilj mi je da edukujem što više mladih ljudi i da ih zainteresujem da krenu da se bave razvojom softvera.

Nemanja je 2012. godine sa kolegama sa Univerziteta osvojio prvo mesto na svetskom takmičenju u programiranju koje organizuje kompanija Oracle, planira da u životu dostigne cilj kojim će ostaviti trag baš u informacionim tehnologijama. Kompletan intervju sa našim uspešnim studentom možete pogledati putem sledećeg linka.