Student Univerziteta Metropolitan u Nišu Nemanja Tadić sve bliži učešću na Paraolimpijadi u Riu

22.12.2015.

Student druge godine Fakulteta za menadžment na Univerzitetu Metropolitan u Nišu Nemanja Tadić, postigao je veliki uspeh osvojivši treće mesto na Svetonikolskom kupu koji je održan na čairskom bazenu u Nišu.

Nemanja je otplivao 100 metara leđnim stilom za 1:11:09 i ostvario B normu za Paraolimpijadu u Rio de Ženeiru, kao i direktan plasman na Evropsko prvenstvo u Portugalu koje će se održati od 30. aprila do 7. maja 2016. godine.

U iščekivanju mogućeg konačnog plasmana na Paraolimpijadu, sledeći izazov koji predstoji pred dvadesetogodišnjim studentom i sportistom je takmičenje za osobe sa invaliditetom u Grčkoj u januaru 2016.