Student Vladimir Petković kao uspešan dizajner zaposlen je u kompaniji Oracle

8.10.2014.

Studirajući na Fakultetu digitalnih umetnosti koji je u sklopu Univerziteta Metropolitan, student Vladimir Petković pokazao je svoj talenat i umeće iz oblasti koju studira i kojom se aktivno bavi. Primenjivanjem stečenog znanja na konkretka dela, Vladimir je počeo da gradi svoju karijeru veoma ozbiljno.

Ovih dana se u San Francisku održava Svetski simpozijum na temu softvera Oracle, čiji je organizator velika i jedna od najpoznatijih kompanija ORACLE u kojoj je zaposlen naš student Petković Vladimir. Dizajn glavnih bilborda na zgradi radio je upravo Vladimir. On je bio angažovan kao glavni dizajner ovog projekta i tako je u praksi pokazao svoje znanje koje je studirajući stekao. Pored toga što je sada u San Francisku jedan od glavnih dizajnera na pomenutom Svetskom simpozijumu, Vladimir je i prethodnih godina pokazao svoj talenat kroz rad. Tačnije, prošle godine je uradio fotografiju computer art-om, koja oslikava svet sirove energije i gde se sve na svetu pokreće jedino pomoću parnih mašina. Upravo ova fotografija doživela je brojne pohvale i uzeta je za Svetsku enciklopediju kompjuterskog dizajna.

Vladimir Petković, kao uspešan student Univerziteta Metropolitan ima i kreiran svoj sajt. Na sledećem linku možete pogledati detalje njegove biografije, kao i sve njegove radove možete videti na ovom linku.