Studentkinje Modnog dizajna na BAFE-u

20.11.2014.

Na ovogodišnjem BAFE-u (Balkan alternative fashion event) koji će se održati u Mikser House-u od 25. novembra do 29. novembra, predstaviće se studenti Univerziteta Metropolitan, sa studijskog programa Modni dizajn. Studentkinja II godine Anja Plemić, finalista Serbian fashion week-a, imaće priliku da prikaže publici u Beogradu svoju kolekciju koju je predstavila na pomenutom modnom festivalu. Pored Anje, studentkinje III godine ove jeseni svoje radove predstaviće kroz projekat pod nazivom „Etno metamorfoza“, koji je deo istraživanja i mogućnosti alternativnih intervencija u jednoj od zahtevnih ali  i veoma popularnih tkanina – džinsa. U saradnji sa kompanijom „Textil“ iz Užica, ova tkanina nam je specijalno obezbeđena za ovu godinu. Ovo je samo jedan od projekata kojim se bavi III godina Modnog dizajna u ovom jesenjem semestru.  Cilj ovakvih projekata je da se ponude nova kreativna rešenja u oblasti kreativnog modnog izraza. Tema „Etno metamorfoza“ podrazumeva korišćenje elemenata na indirektan način, prema slobodnom izboru iz bogate etno kulture i nasleđa pojedinih naroda, kao što je narod Afričkog kontinenta, narod Japana, pa i domaća etno kultura, koja je bogata vizuelnim i dekorativnim izrazima. Ova tema takođe uključuje stavljanje elementa u novi savremen izraz amorfnih, tekstilnih interevencija i konstrukcijiskih elementa džinsa i to sve  kroz primzu dekonstrukcije, koristeći ih u pojedinim rešenjima i postojeće odevne detalje i komade izrađene od džinsa.

Pozivamo vas da pogledate program BAFE-a i podržite naše studente.