Studentkinje Modnog dizajna na Belgrade Fashion Week-u

17.04.2015.

Zadovoljstvo nam je da vas obavestimo i ujedno pozovemo da prisustvujete izložbi radova naše dve studentkinje sa II i III godine studijskog programa Modni dizajn, Anje Plemć i Danijele Mitrović. One će ove godine predstavljati studijski program Modni dizajn u okviru projekta „Fashion Incubator udruženja BFW Design Collective na 37. Belgrade Fashion Week-u, a čiji je aktivni član i prof. Ana Vasiljević, koordinator studijskog programa Modni dizajn. Cilj ovogodišnjeg 37. Belgrade Fashion Week-a je da se stručnoj i široj javnosti predstavi i pokrene prvi domaći Fashion Incubator.

Osnovni ciljevi ovog projekta su profesionalni razvoj i unapređenje rada mladih modnih talenata, kao i podrška mladim dizajnerima i studentima mode u prezentovanju njihovih radova i započinjanju profesionalnih karijera. Ujedno, svrha ovog projekta je i organizacija  grupnih izložbi, kao i revija u cilju promocije mladih talenata u zemlji i inostranstvu, ali i edukacija mladih talenata u cilju uspostavljanja održivih biznis sistema njihovog profesionalnog bavljenja modom. Fashion Incubator će po prvi put biti promovisan izložbom studentskih radova u galeriji  ŠTAB, čije otvaranje je  planirano za 24. april 2015. godine  sa početkom u 21h i trajaće  tokom celog 37. Belgrade Fashion week-a, tačnije do 29. aprila. Studenti izlagači iz eminentnih beogradskih modnih akademija su selektovani od strane svojih profesora i biće predstavljeni kroz studentske radove koji su realizovani u sklopu redovne nastave i koji su dodatno priređeni za ovu izložbu.

Svi studenti izlagači će biti predstavljeni kroz sledeće obavezne elemente:

• mood board

• modne skice

• tekstualnu eksplikacija projekta/modela

• umetnička prezentacija modela kroz neki od predloženih elemenata po izboru studenata (umetničke fotografije, video rad, model na krojačkoj lutki, art instalacija, grafika, itd.)

Studentkinja II godine Anja Plemić, predstaviće se projektom pod nazivom „Makari“ i modelom/eksponatom koji se bavi istraživanjem teme dekonstrukcije u trikotaži čime će prikazati intervencije vezane za formu i tekstil. Danijela Mitorvić studentkinja III godine, predstaviće se projektom „Let it flow“ u vidu instalacije i modnog videa kao i izložbenim eksponatom modela. Model je bio deo projekta III godine vezanog za intervencije u okviru materijala džins, na temu transformacije i „Etno metamorfoze“ .Instalacija „Let it flow“ je nastala poigravanjem ideja dalekog istoka i vode, a  kao inspiracija za kaput poslužili su tradicionalni japanski kimono ogrtači.

Pozivamo sve da dođu na 37. Belgrade Fashion Week, da vide radove naših studentkinja i da ih podrže u izlaganju svojih umetničkih dela.