UČEŠĆE PROFESORA KUTLAČE U UNESCO NAUČNOM IZVEŠTAJU

2.03.2016.

Svakih pet godina UNESCO izdaje izveštaj o stanju nauke u svetu. Napisan od strane 60 stručnjaka koji pokrivaju zemlju ili region iz kojeg dolaze, „UNESCO Science Report: towards 2030.“ pruža nikada detaljnije informacije o razvoju zemalja i regiona.

Sa zadovoljstvom možemo istaći da je autor izveštaja za jugoistočnu Evropu profesor Univerziteta Metropolitan – Đuro Kutlača.

Dr Đuro Kutlača je redovni profesor na Univerzitetu Metropolitan, kao i naučni savetnik u Institutu „Mihajlo Pupin“ u Beogradu. Ekspert je za primenu metoda operacionih istraživanja u upravljanju inovacijama i razvojem na nivou preduzeća, kao i ekspert za naučne, tehnološke i inovacione politike na nivou preduzeća, sektora, ekonomije.

Trendovi i razvoj u nauci, tehnologiji, politici inovacija i upravljanja između 2009. i sredine 2015. opisani u ovom izveštaju pružaju bitne informacije o problemima i prioritetima zemalja koje bi trebalo da pokrenu procenu i implementaciju Agende za održivi razvoj 2030. u godinama koje dolaze.