UČEŠĆE STUDENATA NA MEĐUNARODNOM TAKMIČENJU IDEAS FOR ACTION

4.03.2016.

Studenti Univerziteta Metropolitan imali su mogućnosti da 29.02.2016. učestvuju na međunarodnom takmičenju (hakatonu) Ideas for Action, koji je organizovan od strane Svetske banke i čuvene američke poslovne škole Wharton Business School.

Takmičenje je bilo izuzetna prilika da se studenti i mladi poslovni ljudi iz Srbije i čitavog sveta suoče sa izazovima i problemima osmišljavanja novih poslovnih ideja koje bi se mogle primeniti u funkciji održivog razvoja, a u skladu sa smernicama UN o održivom razvoju prema Agendi 2030.

Ekipu našeg univerziteta činilo je 11 studenata, predvođenih doc. dr Viktorom Radunom i ass. Ivanom Radojević, kao mentorima.

Studenti i mladi poslovni ljudi imali su za zadatak da analiziraju materijal iz UN Agende 2030, a zatim osmisle odgovarajuću poslovnu ideju koja bi mogla biti primenjena na lokalnom ili nacionalnom nivou u nekoj oblasti života označenoj kao svetskom problemu (zdravlje, siromaštvo, diskriminacija, životna sredina, i dr.), povezanoj sa održivim razvojem na globalnom nivou.

Završene poslovne predloge učesnici su slali na adresu poslovne škole Wharton u SAD. U daljem postupku, izabrana stručna komisija pregledaće pristigle predloge i poslaće izabrane radove na reviziju, da bi u završnom krugu odlučila o najboljim radovima. Pobednici će svoje ideje prezentovati u aprilu, na godišnjoj konferenciji Svetske Banke koja će se održati u Vašingtonu.

Ovaj događaj je imao izuzetan značaj za naše studente jer su oni imali mogućnost da analiziraju i istraže proces osmišljavanja i aplikacije poslovnih ideja u praksi.

Čestitajmo ekipi koja je na takmičenju Ideas for Action predstavljala Univerzitet Metropolitan i želimo im dalji uspeh!