Univerzitet Metropolitan deset godina za redom podstiče i nagrađuje talentovane srednjoškolce

9.05.2016.

U cilju podrške razvoju budućih profesionalnih i etičkih lidera u Srbiji i regionu, Univerzitet Metropolitan tradicionalno, već desetu godinu za redom, nagrađuje rad, talenat i kreativnost učenika trećih i četvrtih razreda srednjih škola stipendijom koja važi za sve četiri godine osnovnih akademskih studija u oblasti informacionih tehnologija, modnog i grafičkog dizajna, dizajna interaktivnih medija, u oblasti razvoja računarskih igara i u oblasti menadžmenta.

Komisija koju su činili profesori, saradnici u nastavi kao i sadašnji stipendisti Univerziteta Metropolitan, imala je težak zadatak da na osnovu održanih odbrana radova svih četrdesetidvoje talentovanih učesnika finala odabere šest najtalentovanijih!

Rektor Univerziteta Metropolitan Prof. dr Dragan Domazet uručio je u subotu, 7. maja 2016. godine u prostorijama univerziteta, stipendije najtalentovanijim srednjoškolcima koji su učestvovali na ovogodišnjem takmičenju “Metropolitan talenti”!

Stipendiju Metropolitan talenti 2016. dobili su:

• U oblasti menadžment – Sanja Šunjevarić, učenica Ekonomske škole, Užice
  • U oblasti modni dizajn– Strahinja Tabaković, učenik Ekonomske škole u Nišu, Niš
  • U oblasti informacione tehnologije– Ivan Pantović, učenik Gimnazije „Sveti Sava“, Beograd
  • U oblasti računarske igre– Miroslav Ilić, učenik Tehničke škole “Rade Metalac”, Leskovac
  • U oblasti dizajn interaktivnih medija– Luka Salački, učenik Elektrotehničke škole „Nikola Tesla“, Beograd
  • U oblasti grafički dizajn– Strahinja Trujkić, učenik Negotinske gimnazije, Negotin

Atmosferu, utiske i više detalja kako je proteklo samo finale takmičenja pogledajte u nastavku.