Univerzitet Metropolitan na 27. Univerzijadi

6.07.2013.

Ovaj sportski događaj su tokom svečanog otvaranja, u direktnom prenosu najpre pozdravili kosmonauti sa Međunarodne svemirske stanice, a zatim su na stadionu takmičenje otvorili Predsednik Ruske federacije, G-din Vladimir Putin i Predsednik FISU-a (Međunarodna univerzitetska sportska federacija), G-din Klaudio-Luis Galien, uz intoniranje himne „Gaudeamus igitur“.
Takmičenje se održava u 27 sportova, učestvuje oko 13500 sportista iz preko 170 zemalja, oko 20000 volontera, preko 1500 novinara i registrovano je preko 100000 turista.
Ono što ovo takmičenje izdvaja od ostalih jeste da se u čast pobednika, umesto nacionalne himne, intonira studentska himna.
Na ovom takmičenju su učestvovali Silvana Vukas (dizanje tegova), student master studija na Univerzitetu Metropolitan i profesor našeg Univerziteta, dr Milan V. Mihajlović (sudija na takmičenju).

Univerzitet Metropolitan im ovom prilikom čestita !