Univerzitet Metropolitan na Međunarodnom takmičenju iz računarske i informatičke pismenosti, Dabar

12.11.2014.

U utorak, 04.11. marketing tim Univerziteta Metropolitan iz centra u Nišu, posetio je grad Kruševac s ciljem uspostavljanja partnerstva na Međunarodnom takmičenju iz računarske i informatičke pismenosti, Dabar. Naš tim dočekao je Saša Jevtić, direktor O.Š. „Dragomir Marković“ i Milan Rajković, profesor informatike u Tehničkoj školi iz Kruševca, obojica članovi upravnog odbora takmičenja.

Pre svega, obavio se prijem kod zamenice gradonačelnika Jasmine Palurović, a potom je marketing tim Univerziteta Metropolitan iz centra u Nišu, održo prezentaciju postojećeg e-Learning sistema u O.Š. „Dragomir Marković“. Ista prezentacija obavljena je i u Tehničkoj školi. Cilj prezentacije bio je približavanje i upoznavanje učenika sa modernim načinom učenja, načinom učenja u budućnosti, kao i upoznavanje sa sistemom za učenje na daljinu.

Prilikom ove posete definisano je naše partnerstvo na pomenutom takmičenju. Stoga, kao partneri takmičenja, dodelićemo vaučer od 1.000€ za studije na Fakultetu informacionih tehnologija za osvojeno prvo mesto u kategoriji „Veliki dabar“ u kojoj se takmiče učenici III i IV razreda srednjih škola. Svi učesnici koji republičkog takmičenja biće oslobođeni polaganja prijemnog ispita za Fakultet informacionih tehnologija.