Univerzitet Metropolitan na Mikser Festivalu 2016.

31.05.2016.

Na ovogodišnjem Mikser Festivalu koji će se održati od 8.do 12 juna, na ulicama Savamale, studentkinja Danijela Mitrović i Master dizajnerke Madlena Dašić i Marija Ličina izložiće svoju interaktivnu instalaciju.

Dizajnerke svoj profesionalni rad baziraju na interaktivnim instalacijama, koje su ranijih godina privukle posebnu pažnju na Mikser Festivalu.

Ove godine izložiće projekat pod nazivom „Bleach“ sa ciljem da posetioce navedu na razmišljanje kako da pročiste svoj um u svetu u kome je sve dostupno i sve na dlanu.

Sam rad sastavljen je od belih low poly trofejskih glava životinja, ispred kojih će biti postavljene grane od drveća koje će poetično predstavljati prirodu.

Autorke projekta pružiće posetiocima Mikser Festivala mogućnost da ostave svoj pečat na instalaciji tako što će na listovima napisati šta je to što oslobađa njihov um, a zatim poruku podeliti sa ostalim posetiocima Mikser Festivala.

Pozivamo Vas da posetite projekat “Bleach”, razmislite šta vas to oslobađa u svetu u kojem je sve dostupno i na dlanu i podelite svoja razmišljanja sa posetiocima Mikser Festivala tako što ćete svoj list sa porukom okačiti na granu koja predstavlja prirodu, a koju će autorke postaviti u okviru projekta “Bleach”.

Vidimo se na Mikser Festivalu!