UNIVERZITET METROPOLITAN NA PETOM, JUBILARNOM, MIKSER FESTIVALU U SAVAMALI

30.05.2013.

Najveći regionalni festival kreativnosti i inovacija, svečano je otvoren u zgradi Beogradske zadruge (Geozavoda), izvođenjem Akademskog hora Collegium Musicum. Festival je zvanično otvorila Maja Lalić, kreativni direktor Miksera.

„Mikser festival 2013 je peti, jubilarni i drugi koji se održava u Savamali od 28. maja do 2. juna 2013. godine. Ovogodišnja tema korespondira sa samim kvartom jer on suštinski određuje prirodu delovanja kulturne organizacije Mikser, koja odnedavno ima svoje stalno boraviše u Mikser House-u (Karađorđeva 46). Tema festivala je „Tranzit“, ali shvaćena slojevito – kao teški saobraćaj koji je veliki ožiljak u susedstvu Samvamala, tranzit ljudi koji u njoj žive i, možda najvažniji od svih – tranzit identiteta ove beogradske četvrti – šta je njeno kulturno nasleđe, gde je ona sada i koji put mi kao društvo želimo da trasiramo za Savamalu. „

Kroz niz multidisciplinarnih projekata u okviru festivala – konkursa, radionica, instalacija i performansa koji će se organizovati u saradnji sa velikim brojem stručnjaka i umetnika iz zemlje, regiona i sveta, Mikser festival i ove godine je privukao veliku pažnju. Univerzitet Metropolitan je tradicionalno bio prisutan. Radovi studenata Fakulteta digitalnih umetnosti privukli su veliku pažnju posetioca festivala, a posebno je atraktivna bila radionica univerziteta, gde su prisutni aktivno učestvovali u kreiranju umetničkih radova. Sudeći po utiscima prisutnih izložbeni prostor Univerziteta Metropolitan bio je jedan od najatraktivnijih ove godine.
Ukoliko Vas put navede – svratite ! Pogledajte atmosferu sa festivala