Univerzitet Metropolitan predstaviće studijski program Računarske igre na Međunarodnom festivalu igara u Novom sadu

7.07.2016.

U Novom Sadu 8, 9. i 10. jula 2016. godine, u Velikoj dvorani SPC Vojvodina (SPENS). Po prvi put održaće se međunarodni festival igara (International Gaming Festival – IGF) koji će okupiti igrače iz celog sveta.

Univerzitet Metropolitan predstaviće se na najvećem okupljanju gejmera u regionu kao jedini Univerzitet u Srbiji koji nudi akademsko obrazovanje u razvoju računarskih igara. Industrija razvoja računarskih/video igara je danas vrlo razvijena u svetu (veća od filmske industrije) i pruža velike mogućnosti zapošljavanja stručnjaka u toj oblasti.

Studijski program Računarske igre je multidisciplinarni program koji je razvijen na osnovu analize sličnih studijskih programa u svetu, a rezultat je učešća Univerziteta Metropolitan u Tempus projektu INCOMING koji finansira EU. Kao takav on predstavlja prvi akreditovani studijski program u Srbiji koji nudi akademsko obrazovanje u razvoju Računarskih igara.

Pozivamo Vas da dođete i od naših profesora i studenata saznate sve o studijskim programima koje nudi Univerzitet Metropolitan. Posetioci Festivala imaće priliku da isprobaju računarske igre koje su programirali studenti Univerziteta Metropolitan i mogućnost da osvoje vredne nagrade.

Ceo Festival, kao i svi veći turniri, biće uživo prenošeni, tako da će IGF moći pratiti ljudi širom sveta.

Očekujemo Vas u Novom Sadu u Velikoj dvorani SPC Vojvodina (SPENS) 8, 9. i 10. jula 2016. godine.